Месец: м.г

СЛАВИЦА ЧУКТЕРАШ е болна: Дали некогаш ќе се врати на сцената?

Болеста на Славица Ќуктераш многу ја вознемири јавноста, еве каква е вистинската состојба на пејачката. Болеста на Славица Ќуктераш внесе огромна доза на страв во нејзиниот живот. По тешките последици…

Бојана Скендеровски: ,,Луѓето ми велат, добро е што се врати, ни требаше твојата музика”

Бојана Скендеровски својата музичка кариера ја започна во 2002 година на изборот ,,М2 потрага по ѕвезда’’. Неодамна пејачката одбележа 20 години јубилејна кариера, а наскоро најави и солистички концерт.Минатата година…

Највкусната баклава со ф’стци според рецептот на Лепа Брена и Бобан Живојиновиќ – ѕирнете во кујната на познатата пејачка!

Еве каква баклава најмногу обожава Лепа БренаКои се основните состојки за подготовка на оваа вкусна баклава што ја обожава познатата пејачка дознајте во продолжение… Наследникот на познатата фолк-пејачка Лепа Брена…

САМО ТАКА ЌЕ СЕ ПОДОБРИТЕ: Четири прашања кои треба да си ги поставувате себеси секој ден!

Самоподобрувањето е единствениот пат кој може да ви обезбеди напредок во животот. Секој ден, човекот треба да се труди побрзо и подобро да ја врши својата работа и сите свои…

Последниот ден од месец март го славиме светецот кој беше голем борец за верата и православието

Денеска православната црква го слави Свети Кирил Архиепископ Јерусалимски. Роден е во Јерусалим во времето на Константин Велики, а умре во времето на Теодосиј Велики (315–386). Во 346 година го…

Затоа пукаат и не се обоени: 5 грешки кои ги правите додека варите и фарбате јајца за Велигден

И покрај сиот труд и љубов што ги вложуваме во готвењето и украсувањето на велигденските јајца, често се случува да завршиме разочарани. Јајцата пукаат, бојата не е еднолична по целата…

Војаж: Не треба да бидам пример за младите генерации, не сакам ќерка ми да биде како девојките од моите песни

Војаж: Не треба да бидам пример за младите генерации, не сакам ќерка ми да биде како девојките од моите песни Моментално е најактуелен на Балканот а веќе почнува да ја…

Провокативната пратеничка ги запали мрежите | Нејзините видеа на ТикТок ги гледаат стотици илјади

Најновото видео на Лаура Викол, објавено на TikTok, собра многу лајкови и ги остави луѓето буквално без зборови. Местото во политиката порано беше резервирано за мажите, но со текот на…

Generated by Feedzy
mk_MK