Застрашувачки.

Стравот од смртта е универзална состојба која се јавува кај секој човек и повеќето луѓе се убедени дека на крајот ќе стареат.

Сепак, постојат и оние смртни случаи кои настанале поради некои бизарни ситуации.

Ова се десет бизарни смртни случаи во светот:

Смрт од слон во Индија (2018) – Туристи се фотографирале со слон во близина, но животното ги нападнало и една жена починала.

Смрт од фудбалска топка во Бразил (2013) – Еден човек почина откако го удри фудбалска топка додека гледаше натпревар.

Смрт од смеење во САД (1989) – Еден човек почина од срцев удар откако се насмеал премногу гласно додека гледал комедија.

Смрт од самогласки во Турција (1974) – Турчинот Фехми Челикол почина откако го кажа зборот „Ух“ што на турски значи „да“, по што следеше срцев удар.

Смрт од мерач на урагани во САД (1928) – Ураганот Катрина произведе исклучително силни ветрови кои носеа многу тешки предмети. Еден маж починал кога метален знак го удрил во главата.

Смрт од зрно сол во ОК (2010) – Човек кој ја играше играта „сол предизвик“ (да изеде што повеќе сол) почина од труење со сол.

Смрт од сладолед во Германија (2015) – Една жена почина откако јадеше замрзнат јогурт со работи што не треба да ги има во замрзнатиот јогурт, како течност за чистење.

Смрт од бакнеж во Белгија (2010) – Маж почина откако девојката што ја бакна го задуши во устата, а тој не можеше да дише.

Петарда смрт во Индија (2022) – Петарда експлодира во раката на маж додека се обидува да ја запали, што доведе до неговата смрт.

US Silicone Injection Death (2012) – Една жена почина откако неовластено лице и вбризгува силикон во задникот, предизвикувајќи емболија.

Овие смртни случаи се исклучително ретки и не треба да се генерализираат за одредени земји, ситуации или активности.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK