Британскиот принц Хари во интервју со авторот Габор Мате откри дека марихуаната „навистина му помогнала“ психички додека бил војник во Авганистан.

Војводата од Сасекс, за време на разговор во живо во саботата, рече дека кокаинот „не му направил ништо“. Тој додаде: „Марихуаната е поинаква, всушност навистина ми помогна“.

Во книгата Хари признал дека почнал да користи кокаин кога имал само 17 години.
Габор Мате рече дека не се согласува со Западот за време на конфликтот. Хари одговори: „Една од причините зошто толку многу луѓе во ОК не ги поддржаа нашите војници беше затоа што претпоставуваа дека секој што служел војска е за војна“.

Потоа додаде:
„Но, не, откако ќе се пријавите, го правите она што ви е кажано“. Значи, имаше многу од нас кои не мора да се согласуваат или не се согласуваат, но го направивте она за што сте обучени да го правите, го правевте она за што сте испратени“.
Разговорот доаѓа откако кралот Чарлс ги замоли Хари и сопругата Меган да ја напуштат куќата Фрогмор.
Изворите тврдат дека двојката „не се бори“ со одлуката, бидејќи наводно прават аранжмани нивните преостанати работи да бидат испратени во Калифорнија, пишува „Sunday World“.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK