Многу корисници на TikTok, кои ја запознале Џенифер Лопез, почнале да споделуваат приказни за тоа како „поминале“ со Џенифер Лопеза, и не, не се позитивни.

Кога ќе ја видиме Џеј Ло, би рекле дека е нежна дама со великодушно срце, но изгледа дека не е таква каква што се претставува во јавноста.
-Имам две приказни кои докажуваат дека Џенифер Лопез е страшна личност, започна да зборува еден тиктокер во видеото.

-Татко ми работеше во автомобилска компанија која еднаш доби задача да ја превезе Џеј Ло од аеродромот до хотелот. На возачите им било наложено да не гледаат во неа, да не разговараат со неа и да не дозволуваат нејзините куфери да го допираат подот. Им рекла дека ако некој ја погледне, макар и во ретровизорот, ќе се погрижи таа личност да биде отпуштена, додаде таа.
– Друга приказна се однесува на нејзиното однесување. Џеј Ло и Бен беа во казиното. Бен обично остава големи бакшиши и ги почитува работниците, па им оставил многу пари таа вечер, но Џенифер потоа дошла кај секој од работниците, ги земала парите назад и им давала од пет до десет долари, рекла таа.
Друг тиктокер раскажа слична приказна.

– Еднаш Бен сакал да остави бакшиш од 10.000 долари на келнерката која го служела цела ноќ. Џенифер не го дозволи тоа. Таа ги грабна парите од послужавникот и извика: „По ѓаволите не“! Бен бил толку засрамен што еден ден подоцна и испратил на келнерката букет и бакшиш од 25.000 долари, рекла друга девојка.
Ја замолила дадилката да работи 16 часа на ден. Тие од неа, како што сведочат, доживувале тортура.

-Едноставно кажано… таа е груба личност која се однесува како да е над сите други. Ја имав несреќната привилегија да се сретнам со неа, рекла една жена.
-Никогаш нема да купам ништо нејзино, ниту да придонесам за нејзината заработка. Пошироката јавност не знае каква е таа навистина, додаде таа.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK