Балканската пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ денеска Денот на жената, 8-ми март го помина во Институтот за трансфузиологија се со цел подигање на свеста на граѓаните од важноста доброволно да се дава крв.

Пејачката ги воодушеви сите со својот стајлинг кој беше впечатлив за секое око.

Таа на себе носеше розово мини здолниште која го искомбинирала со бел капут и чисми до колена со високи потпетици истакнувајќи ги нејзините витки нозе.

ЦЕЦА 8-МИ МАРТ ГО ПОМИНА ВО БОЛНИЦА – од таму испрати силна порака до сите, особено до жените

Сепак пејачката иако апелираше да се дава крв, самата не можеше да го направи тоа поради настинка.
-Настината сум и не можам да давам крв, а и вечерва имам настап, така да подобро е овој пат да прескокнам, изјави Цеца.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK