Венецуелската актерка Нури Флорес почина на 80-годишна возраст. Во Македонија се прослави со улогата на злобната Херминија во популарната серија „Касандра“.

Според извештаите, таа ја загубила битката со опасна болест, ракот, со кој долго време се борела.

Почина познатата актерка од серијата „Касандра“ 

Пријателите и семејството се збогуваат со актерката преку социјалните мрежи.
Да потсетиме, Нури својата актерска кариера ја започна во 1959 година, а покрај во серијата Касандра беше и во теленовелите „Слугинката и сенаторот“, „Духот на Елена“, „Ангелот одмаздник“ и многу други.

By filip

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK