Јелена Ѓоковиќ не крие од светот дека се залага за зачувување на природата, а дека не користи ниту козметика што не е од растителна основа. Таа на социјалните мрежи редовно зборува за производите кои ги користи, а една девојка ја прашала дали користи парфем.

– Зрачите со многу позитивна енергија, се гледа дека сте дете во душа, спонтано и секогаш желно за знаење. Имав прашање, што е со индустријата за парфеми бидејќи сите ја сакаме, друга тема за истражување – и напишала оваа девојка на Јелена, а одговорот на сопругата на Новак Ѓоковиќ ги изненадил сите.

Мило ми е што учиме заедно! Долго време користам есенцијални масла, не парфеми, одлично прашање – напиша Јелена Ѓоковиќ.

By filip

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK