Љуба Станковиќ беше победник на најпопуларниот детски музички натпревар „Пинкови ѕвездички“, каде со својот глас го освои целиот регион. Пееше како ангел на само шест години и веднаш стана главна атракција.

Поради неговиот глас членовите на жирито често плачеа, а на неговите интерпретации не останаа имуни ниту Гоца Тржан и Јелена Томашевиќ.
Љуба сега се појави во емсијата „Амиџи шоу“ и ги изненади сите, бидејќи многу порасна и се промени, па повторно ги воодушеви сите со својот изглед.

Детето носеше одело и машна, а многумина ја забележаа неговата ХИТ фризура.
Инаку, Станковиќ се уште се занимава со музика, пее и настапува во странство, а беше објавено и дека добил улога во индиска реклама.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK