Горан и Адријана одлучија а се разделат и секој продолжи по својот пат и во кариерата и во приватниот живот.
Грациела, Благоја, а сега и внуката Јана се најголемиот мотив за пејачката да напредува и да постигнува нови успеси.

Грациела е веќе изградена личност, мајка и сопруга. Таа магистрираше на Економскиот факултет, а вработена во „ЦКБ банка“, додека пак Благоја дипломираше на Правниот факултет.
Тој го наследи музичкиот талент од родителите и одлично свири на гитара. Она што е интересно, а го откри пејачката е дека Благоја исто така знае одлично да готви и постојано ја изненадува со нови рецепти.

Алачки за својата најголема љубов: „Сонот стана јаве, веќе ништо не е како порано“

По повод роденденот на Грациела, Алачки напиша емотивна порака која ја посвети на својаа бескрајна љубов, на нејзиното прво чедо.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK