Талентираната Сара Јовановиќ ја запознавме уште во 2012 година како една од натпреварувачките на музичката шоу програма “Први глас Србија”, која само една година подоцна ќе ја однесе на Евровизија како член на групата Моје 3. 

Младата поп ѕвезда, која во изминатите десет години се трансформираше од девојка во музичка ѕвезда, со една од новите песна испраќа порака дека „жената во општеството не мора да биде мирна, тивка и повлечена“. посочува таа сега во ексклузивно интервју за  единствениот естраден магазин „Бекстејџ“, дива, гласна, амбициозна и никогаш посилна.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK