Никогаш не доживеале вакво нешто:

Адера Нгоњо (33) од Нигерија ја родила трета ќерка, па сега има вкупно пет деца со два сина близнаци.

Додека се породувала побарала да и донесат да јаде чипс

Анегдотата што се прераскажа во Нигерија зборува многу за тоа колку Адера се навикна на бременост и породување.

Откако започнаа контракциите и кога сè беше подготвено за породување, Адери јадеше чипс!

Додека медицинските сестри биле целосно збунети од барањето, лекарот кој бил во собата вриел од бес.

– Мојата сопруга е прилично опуштена и спонтана личност. Таа веќе беше навикната да раѓа, па се чувствуваше како да гледа телевизија дома, а не да роди ќерка. Затоа сакаше однапред да се ослободи од потенцијалниот стрес со кеса чипс – Адера ја оправда сопругот Воби Нгоњо.

Лекарот им забранил на медицинските сестри да и се покоруваат на необичната желба на бремената жена , па таа подоцна се породи без чипс и желбата за ужинка брзо ја замени среќата.

Што се однесува до докторот, тој по породувањето рече дека никогаш не доживеал такво нешто од бремена жена како споменатата анегдота со Адер.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK