Кристина била толку очајна што на крајот стапила во контакт со д-р Наузарадан, кој ја предупредил дека операцијата нема да работи доколку не ги намали килограмите.

(ВИДЕО) НЕ МОЖЕЛА ДА СТАНЕ ОД КРЕВЕТ, ИЗГУБИЛА 250 КГ: мажите сега зјапаат во неа

Поради својата тежина две години била врзана за кревет, а сега е целосно непрепознатлива по операција која и го промени животот. Имено, Кристина Филипс од Мисисипи имала само 22 години кога направила гастричен бајпас и после тоа успеала да ослабе неверојатни 243 килограми. Нејзината животна приказна би можеле да ја проследиме во познатата емисија на TLC „Мојот живот на 200 килограми“.

Кристина во емисијата го опишала периодот кога имала најголема тежина како неподнослив и истакнала дека не може искрено да стане од кревет без задишување. Таа ги обвини нејзините родители што и дозволиле да грицка брза храна помеѓу оброците.

Кристина била толку очајна што на крајот стапила во контакт со д-р Наузарадан кој ја предупредил дека операцијата нема да даде резултат доколку не ги намали килограмите. Тоа ја натерало да најде мотивација и да почне да се храни што е можно поздраво, но и да вежба што довело до значителни резултати и на крајот изгубила речиси 250 килограми.

Сега таа редовно објавува свои фотографии на социјалните мрежи за да ги инспирира другите.

Но, и покрај позитивните слики што Кристина ги објавува на интернет, таа исто така документира како губењето на тежината влијаело на нејзиното ментално здравје бидејќи се плашела дека ќе ја врати тежината по операцијата. Тоа ја навело да бара терапија за да ги надмине стравовите.

„Во последно време, секогаш кога гледам дека вагата се зголемува, се откачувам и престанувам да јадам неколку дена. „И не знам како да го променам начинот на кој се чувствувам“, рече таа.

Таа, исто така, рече дека нејзината трансформација довела до нејзино разделување од сопругот Зак, откако станала независна затоа што тоа веќе не функционирало.

Сепак, и покрај ова, таа тврди дека е посреќна од кога и да е, бидејќи може да оди нормално и повеќе не останува без здив при најмал физички напор: „Сега сум во состојба да направам многу повеќе“. Тоа е прилично убаво. „Претходно не можев да направам неколку чекори без да чувствувам дека ќе умрам“, заклучила Кристина.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK