Пчелар сподели трик кој помага при убод од пчела, оса или стршлен.

Многу лесно можете да си помогнете ако имате андол или аспирин. Ове две таблети треба секогаш да ги носете со себе.

ПРИМЕНА:

За почеток, навлажнете ја таблетата и ставете ја на местото на инјектирање. Држете го вака една минута и потоа отстранете го од местото на пункција.

На овој начин ќе спречите отоци и болки, а нема да има непријатно чешање.

Убодот наскоро ќе стане минато, а белегот што останува е незабележлив.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK