Чантата која Меган Маркл често ја носи, експертите ја препорачуваат на сите.

Бидејќи финансиската криза ги погодува сите сфери на животот, мораме да се погрижиме да купуваме чанти кои прилегаат со сè, а токму такви чанти носи Меган Маркл.
Модните експерти тврдат дека ваквите безвременски и мултифункционални чанти се повеќе барани од малите брендирани чанти, бидејќи жените се во движење по цел ден, па им е потребна чанта во која ќе сместат сè што им е потребно.

Меган Маркл ја обожува оваа чанта: Ја има во неколку бои – одговара буквално со сè!

Познатата стилистка Рошел Вајт тврди дека шопинг трендовите се „одраз на времето“ и тоа значи дека потрошувачите ја избегнуваат брзата мода и ги избираат оние со подолг рок на траење.
Таа додава дека многу класични чанти од луксузни брендови не можат да ги задоволат барањата на нашиот брз живот – што е уште една причина зошто жените го бираат овој модел.

Меган, војвотката од Сасекс, често е забележана како носи шик и елегантни чанти со пофункционален дизајн, без светкави логоа.
Стилот на Маркл е во склад со чантите што ги носи, едноставен и функционален, за разлика од Кејт која секогаш е беспрекорно елегантна и носи мали дизајнерски чанти.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK