Познатата инфлуенсерка Миа Костова за еден ден собра 18.000 евра за лекување на момче од скопски Центар.
Дечки, поместивме граници со желба за Никола да биде добар и да се опорави што побрзо. Над 200 мали бизниси донираа производи и услуги и над 200 луѓе донираа за Никола.

Миа Костова за 24 часа собра 18.000 евра за лекување на момче од Скопје

Мене ќе ми требаат едно три дена рехабилитација после оваа возбуда и среќа што за 24 часа ги собравме потребните средства за Никола! Оваа е последната донација која сака да остане анонимна и со тоа собравме околу 18.000 евра!

Вие сте сѐ на светот!

Благодарност до двете девојки за донациите и до сите 250 мали бизниси кои несебично се дадоа во целата приказна и крајно, фала на сите вас што неуморно бевте тука за Никола!

Со убави вести се гледаме наскоро!

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK