Теа Таировиќ каде и да се појави прави вистински бум, а многу често знае да направи и некој скандал.

Често настапува на Балканот и во странство, а се труди кариерата да ја подигне на повисоко ниво.

Неодамна како бомба пукна веста за апсењето на пејачката, што таа остро демантираше и рече дека фотографиите кои се појавија во јавноста не се реални односно дека се фотомонтажа.

Пејачката важи за ,кралицa” на бакшишот, а поради честите настапи фановите беа загрижени за неа, па се огласија на Твитер.

tea tairovic u 2022. godini imala preko 250 nastupa ja nez kako ta zena jos uvijek funkcionise

— možda spava (@mozdanespava) March 19, 2023

„Теа Таировиќ имаше над 250 настапи во 2022 година, не знам како работи уште таа жена“, гласеше еден од твитовите, а потоа следеа коментарите.

Пејачката проговори за обврските и откри дека не и’ е лесно.

– На големи подготовки сум, уморна сум. Подготвувам албум, концерт на Ташмајдан, а попатно работам. Се надевам дека сето тоа ќе се исплати на крајот. Секогаш кога сум под голем притисок, подобро сум организирана. Ќе има се побрзи и побавни песни, како и песни по кои сум препознатлива – изјави неодамна Теа.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK