Мечињата остануваат мотив кој ги инспирира дизајнерите на луксузните модни куќи – по чантата како плишано мече на Balenciaga која предизвика скандал и сериозно го наруши угледот на до неодамна најпопуларниот бренд во светот, Gucci сега играше на сигурно и претстави чанта во форма на детско мече без контроверзни карактеристики. Сепак, ова плишано мече привлекува големо внимание поради својата цена.

Минијатурната чанта е покриена со рачно нанесени кристали, а монограмот на Гучи го краси центарот. Со тенок златен ланец, златен нос и минимален простор за складирање на работите, нејзината цена е 48.770 илјади евра и ја има само во бутиците на Гучи.

Оваа ЧАНТА ВО ОБЛИК НА МЕЧЕ изгледа добро се додека не ја погледнеме нејзината ЦЕНА

Иако неверојатно високите цени на луксузните модни додатоци одамна не се новина во светот на високата мода, со некои парчиња – како оваа клач чанта и иако секој предмет има свој купувач – тешко е да се замисли кому навистина му треба ваков вид на инвестиција. Од друга страна, со оглед на тоа што е едно од последните парчиња дизајнирани од Алесандро Микеле за куќата, сигурно ќе се најде во рацете на љубителите на креативната визија на италијанскиот дизајнер. Повеќе како статусен симбол и украс во раката, а помалку како функционална чанта, ова кичесто плишано мече, претпоставуваме, ќе биде и додаток на изгледот на црвениот тепих на амбасадорите на Гучи.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK