Најновото видео на Лаура Викол, објавено на TikTok, собра многу лајкови и ги остави луѓето буквално без зборови.

Местото во политиката порано беше резервирано за мажите, но со текот на годините многу се променија, особено свеста кај луѓето, па жените се се поприсутни на важни позиции, вклучително и во таа професија. Не е непознато дека меѓу балканските политичари има навистина убави и привлечни жени, кои заедно со убавината треба да ја докажат и својата компетентност, бидејќи кога некој е физички привлечен, многумина се сомневаат во интелектот на таа личност.

Провокативната пратеничка ги запали мрежите | Нејзините видеа на ТикТок ги гледаат стотици илјади

Сепак, жените докажуваат дека оваа комбинација може да функционира во пакет, а еден пример е романската пратеничка Лаура Викол. Таа има огромно искуство во политиката и кариера која ја градела низ годините, а од Претставничкиот дом на Романија го привлекува вниманието и на нејзините колеги и на јавноста.

Поради атрактивноста на Лора, совршено споениот стајлинг и изгледот што таа го негува, многумина со нетрпение го очекуваат нејзиното појавување.

@laura_vicol #cameradeputatilor #parlament #parlamentulromaniei ♬ sunet original – Laura Vicol

Инаку, таа е позната адвокатка која се кандидираше и влезе во романскиот парламент и моментално е шеф на правната комисија на парламентот. За прв пат во историјата на таа земја на чело на тоа тело се најде жена.

Згодната и згодна русокоса со долги нозе е присутна на социјалните мрежи и ги информира своите следбеници за сите нејзини активности, но и неколку слики од приватниот живот.

Малку се знае за приватниот живот на Лора. Како што пишуваат романските медиуми, таа добро ја искористила својата адвокатска кариера, која ја практикувала пред политиката, бидејќи во парламентот влегла како најбогат кандидат од партијата. Тој поседува вистинско богатство кое само во накитот и сликите се мери на околу 700.000 евра. Покрај тоа, тој поседува и стотици илјади евра на сметки, скапи автомобили, земјиште и стан во Мајами.

Затоа често е тема на романската јавност, а сите забележуваат дека е една од ретките дами кои успеале да постигнат толку и на личен и на професионален план.

Од сликите кои повремено ги објавува на Инстаграм може да се заклучи дека Лора води мирен семеен живот. Понекогаш таа објавува слика од своите синови на својот профил и се чини дека ужива да биде мајка. Има три деца.

Покрај неоспорната привлечност, оваа политичарка ја краси и хуманоста, барем судејќи според тамошните медиуми, кои своевремено објавија објава на една жена која од се срце им се заблагодари на Лаура и нејзиниот сопруг за добротворноста на Фејсбук. Имено, на нејзиното дете и овозможиле трансплантација на орган со што му го спасиле животот.

На социјалните мрежи следбениците на Лора се навраќаат на нејзината работа, што зборува за нејзината компетентност, но многумина не остануваат рамнодушни на нејзиниот изглед и оставаат пофални зборови на сметка на нејзиниот изглед во коментарите.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK