Кристијано Роналдо и неговото семејство сè уште се навикнуваат на животот во Саудиска Арабија, за што сведочи и Џорџина, која во интервју за шпанскиот весник Telemundo се пожали дека нивните деца доживеале физичко насилство на училиште.

„Има моменти на училиште кога децата ги удираат, а тие не се бранат и потоа плакаат“, изјавила Џорџина и потоа ја објасни ситуацијата што се случила неодамна.

„Пред некој ден кај мене дојде едното дете и почна да плаче. Прашав што се случи и добив одговор: Ме удри дете. Му реков: Зарем не знаеш да се браниш ?“.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK