Шакира со синовите Милан и Шаса ја напушти Барселона и се пресели во Мајами, но на многумина не им беше јасно зошто таа не чекаше уште два месеци за момчињата да си ја завршат школската работа.

ОДМАЗДАТА КОН ШАКИРА | СВЕКОРОТ И ПРАТИ ПОРАКА ЗА ИСЕЛУВАЊЕ ОД КУЌАТА

Имено, пејачката откри дека заминале сега затоа што морале. Нејзиниот поранешен свекор Џоан Пике е новиот сопственик на куќата во која живеела со поранешниот сопруг Жерар Пике.
Дедото на нејзините синови испратил „известување за иселување“ по електронска пошта доколку таа не излезе од куќата во Барселона до 1 април годинава.

На балконот од истата вила, Шакира претходно поставила кукла вештерка која гледа во правец на соседната куќа, во која живеат нејзината поранешна свекрва, докторката Монсерат Бернабеу и споменатиот свекор.

Вилата во која пејачката живеела со бившиот му припаѓала нему, а тој ја подарил на својот татко. Според шпанските медиуми, поранешниот свекор на 13 март ја известил Шакира дека мора да се исели до 1 април или да плати станбен додаток.

Јавноста е згрозена од ваквото однесување бидејќи внуците не биле ни спомнати или размислувале за нивната благосостојба. Се чини дека е одмазда кон семејството Пике за песните кои Шакира ги објави.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK