Доколку сакате да носите штикли, ќе знаете дали се удобни со едноставно кревање на прсти.Многу девојки и жени се љубители на високи потпетици, меѓутоа, навистина ретки се чевлите за кои може да се каже дека се удобни.

Во секој случај, порано или подоцна ќе почувствувате болка во нозете, но постои трик како да знаете дали тоа ќе се случи или не.

Всушност, трикот е многу едноставен.
Кога ќе облечете чевли со висока потпетица, застанете на прсти и доколку тој притисок ви одговара и не чувствувате некоја посебна непријатност, сосема е сигурно дека ќе можете и подолго да издржите во нив.
Како изгледа тоа во пракса, погледнете во видеото кое е објавено на еден Инстаграм профил и има околу 200.000 допаѓања.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK