Пејачката Гоца Тржан отсекогаш била “остра“ на својот јазик и јасно го искажала својот став. Сега го кажа своето мислење за новиот начин на воспитување на децата, кој таа не го поддржува.
Иако некои го делат ставот на пејачката и целосно се согласуваат со неа, сепак многумина го осудија нејзиниот коментар.

-Зошто така не учат, сега има нови трендови, психотерапија од детски психолози, „знаеш дека треба да му пријдеш, вака и онака“, но чекај, почекај малку. Па, нашите родители не воспитаа без психотерапевт и не испаднавме лошо, рече таа, а потоа додаде:
-Веднаш да се разбереме, кога некој те прашал тебе „сине, каде сакаш да одиш на ручек или на море“. Па немаше такво нешто, ручекот е тогаш, јадете го, ако не сакате, чао. Ги ставаме децата во позиција да се главни за куќата, а децата да не можат да бидат главни.
Твитерџиите и овој пат не ја поштедија пејачката, а тие лоши критики може да ги најдете под видеото.

goca opet debil mjeseca a tek pocetak aprila pic.twitter.com/3IllIt5Oc6

— ɢʀᴇᴄᴏ (@Greco_66) April 4, 2023

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK