Здравко Чолиќ е една од најголемите ѕвезди на Балканот и гордо ја носи таа титула со децении. Многу посветен на публиката и на својата блескава кариера, пејачот речиси никогаш не бил дел од озборувања и скандали, но неговиот приватен живот отсекогаш ги заинтригирал сите.

Оваа актерка беше најголемата љубов на Чолиќ | Само еднаш зборуваше за него, и го посвети својот голем хит!

Чола повеќе од две децении е во хармоничен брак со сопругата Александра со која има две ќерки, но по него претходно лудуваа многу познати дами, меѓу кои и актерката Јасна Орнела Бери. Чолиќ ретко зборуваше за медиумите за својата прва голема љубов, додека таа тоа го направи само еднаш.

Двајцата се заљубиле еден во друг кога биле млади, во Сараево, а деталите од нивната врска ги открила Јасна.

,,Дел од моето срце секогаш ќе биде резервирано за него. Првиот пат по војната се сретнавме во Белград, тоа беше многу трогателна средба која никогаш нема да ја заборавам. Тој е фасцинантна личност и успешно ја одржува својата харизма и денес. Tој е добар човек.Чола ми ја посвети песната „Noc mi te duguje“, која самиот ја напиша. Не можам да кажам дека бевме во врска или нешто слично. Тоа е посебна врска, која трае и денес. Тоа е сепак љубов која не можеш да ја помилуваш и да се држиш за рака. Здравко секогаш ќе биде сечија и ничија“, истакна Јасна.

„Здравко Чолиќ е личност која шири позитивна енергија. Тој е харизматична личност. Пред сè, тој е добар човек. Ја видов таа искра во очите што никогаш не престанува да зрачи штом го запознав“, изјави Берија во интервјуто.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK