Во тоа време и двајцата биле тинејџери, но само неколку години подоцна, младиот човек силувал и убил друга поранешна девојка. Актерката Патриша Аркет одговори на прашање на Твитер за најлошиот состанок на кој некогаш била и нејзиниот одговор ги шокираше нејзините обожаватели. Помладата Патриша се чини дека се забавувала со професионалниот скејтбордер Марк Роговски, кој беше осуден за убиство во 1990-тите.

Патриша Аркет откри дека излегувала со убиец и силувач

„Втор СОСТАНОТ. Професионален скејтбордер. Многу сладок. Пријател на моите пријатели“, изјави актерката. „Се туркавме еден со друг, но нешто во начинот на кој ме бакна ме исплаши. Му дадов лажен број. Неколку години подоцна ја убил својата девојка.

Роговски, кој има 54 години, се уште ја отслужува казната во затвор. Својата скејтбордска кариера ја започнал во 1980 година на 14-годишна возраст. Брзо стана еден од најпознатите скејтбордери во светот, заедно со легендите како Тони Хок. Во доцните 1990-ти, неговата кариера почна да опаѓа и започна многу мрачен период во животот на скејтбордерот, кој стана алкохоличар.

Во март 1991 година, Роговски ја силувал својата поранешна девојка Џесика Бергштајн, а потоа ја убил. Еден месец подоцна, убиецот признал и се предал во полиција. Во 1992 година, Марк Роговски беше осуден на 31 година затвор – 6 за силување и 25 за убиство. Нему му е дијагностицирано биполарно растројство.

Патриша Аркет нема да каже кога точно излегла на состанок со Роговски, но секако тоа било во 1980-тите кога и самата била тинејџерка.

„Поуката од оваа приказна е дека треба да им верувате на своите инстинкти“, напишала и актерката оскаровка.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK