Познатата манекенка Синди Крафорд (57 г.) учествуваше на конференцијата за убавина која се одржала во четвртокот во Лос Анџелес, а која ја организирал познатиот магазин Women’s Wear Daily, пишува Daily Mail.

СИНДИ КРАФОРД (57) ГОДИНИ ГИ „ЗАПАЛИ“ СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ | годините кај неа не се бројат

Крафорд пристигнала на конференцијата во крем боја на фустан со долги ракави. Моделот го комплетирала стајлингот со бела чанта, тркалезни обетки, златна нараквица и проѕирни чевли со високи потпетици. Што се однесува до косата, таа се одлучила за светли бранови. Нејзината шминка била дискретна.

Крафорд изјавила дека се чувствува почестена што е поканета на панелот за убавина каде што зборуваше за нејзината компанија Meaningful Beauty, која произведува производи за нега на кожа и коса против стареење, како и за индустријата за убавина како целина.

Крафорд неодамна во интервју за магазинот People изјави дека таа и нејзиниот сопруг Ранде Гербер (60 г.), со кој се омажи во 1998 година, се навикнати да ги делат домашните и животните обврски. Гербер е „мајсторот“, а Крафорд купува храна, планира оброци и се грижи сите членови на нивното семејство, кое се состои од 23-годишниот син Присли и 21-годишната ќерка Каја, да пристигнат навреме на закажаните состаноци и обврски.

Манекенката рекла дека нејзините и децата речиси секогаш учествувале во нивното дружење со други возрасни луѓе и затоа денес одлично се снаоѓаат во сите животни ситуации.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK