ОВЕН

Важно е да го земете предвид мислењето на личноста до вас, особено ако не сте во брак и сакате да ја пронајдете својата сродна душа. Сексуалните задоволства нема да изостанат доколку не сте премногу упорни и се усогласувате со желбите на партнерот.

Хороскоп за 9 април: Лавовите со кавги, а Водолиите со предлог за брак

БИК

Ако сте се заљубиле, не го малтретирајте саканиот, не притискајте го да го прави она што го сакате, дајте му време да ве запознае. Дозволете си интимна средба и сексуални задоволства само доколку сте ги разјасниле чувствата и вашата врска не е привремена.

БЛИЗНАЦИ

Откако ќе се вратите дома од работа, имате можност да се препуштите на чувствата и интимните моменти. Сексот ќе ве расположи и уште еднаш ќе ви докаже дека вашите чувства се споделени.

РАК

Вечерта, по разговор со саканата личност, може да ги промените плановите за следниот ден, но овој факт и промената не треба да влијаат на вашиот личен живот. Не пропуштајте ги романтичните средби и сексуалните задоволства кои ќе ве енергизираат.

ЛАВ

Не се исклучени расправиите со припадник на спротивниот пол. Завршивте со интимната врска, но ја оставивте вратата отворена. Нема лесно да се ослободите од старата љубов бидејќи сè уште сте сексуално привлечени и не можете да најдете замена.

ДЕВИЦА

За да запознаете соодветен партнер треба да ги прифатите луѓето такви какви што се и да не се обидувате да ги менувате. За да бидете среќни во интимните моменти со вашите сакани, треба да создадете хармонија и во вашите сексуални односи.

ТЕКСТОТ СО ОСТАНАТИТЕ 6 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ ПРОДОЛЖУВА ПОДОЛУ НА СТРАНАТА 2

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK