Капењето во екстремно студени води во Лапонија се секојдневие за Бети Котовчевска од Ресен. Оваа зима, таа го постави својот личен рекорд, капејки се во вода, на температура од -34 степени.

The post (ВИДЕО) Ресенчанката Бети Котовческа постави личен рекорд капејќи се во вода на -34 степени appeared first on .

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK