Иако избегнуваше да зборува за пеколот низ кој помина откако стана вдовица, Цеца си ја разголи душата и за прв пат проговори за своите најдлабоки трауми, како и за стравовите кои ги има и денес.

Умрав од страв многу пати во текот на мојот живот, само затоа што сум жена и сама се борам низ животот откако станав вдовица. Апсолутно никогаш немав ничија помош или заштита. До ден денес се плашам од звуци во темнина, се плашам од имагинарни ситуации, се што не е видливо или опипливо за око… Се плашам од немоќ – изјави Цеца.

Бев истрауматизирана и ми требаше долго време да се ослободам од стресот и траумите – признава Ражнатовиќ која истакнува дека во тешките ситуации љубовта кон децата и давала сила да продолжи.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK