Саша Поповиќ, креативниот директор на „Ѕвезда Гранда“ е љубител на луксузни лимузини, а поседува неколку од нив, главно автомобили „мерцедес“ и „БМВ“.

Екипата на порталот 24седам дошла во посед на фотографии на кои се гледа дека Поповиќ во својата колекција додал уште едно милениче – овој пат се работи за жолт Mercedes AMG SL Roadsetter.
Имено, Поповиќ возел нова лимузина со отворен покрив низ улиците на Опатија, каде има и јахта и стан. Покрај тоа што е препознаен во јавноста, неговиот автомобил е забележлив и препознатлив и по бојата и по персонализираните таблички, а цената што ја издвои е 125.000 за копија од лимитираната серија.

ПАПАРАЦО! Саша Поповиќ фатен со најновиот бесен кабриолет во Опатија: Неговата флота сега вреди 125.000 евра повеќе

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK