Наскоро долгоочекуваниот игран филм „Малата сирена“ според истоимениот цртан филм ќе се најде на кино екраните низ Србија.

Локална екипа од актери и музичари им ги позајми гласовите на ликовите за да ја оживеат оваа креација на Дизни.
Незаборавниот лик на Урсула и припадна на пејачката Тијана Дапчевиќ, додека улогата на забавниот галеб Скутла ја имаше пејачката Едита Арадиновиќ.

Слушнете како звучи Тијана во улогата на лошата Урсула:

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK