Tиктокерите веднаш отидоа во делот за коментари за да го дадат своето мислење.

Вежбањето и акцентот на физичкиот изглед станаа повеќе од кога било императив до кој се придржуваат повеќето жени. Покрај тоа, многу луѓе тврдат дека одењето во теретана им го подобрува расположението и самодовербата, но треба да се има на ум дека иако повеќето тренираат намерно за да влезат во форма, има и такви кои сакаат да поминуваат време во фитнес центри со цел. да го привлече вниманието на многу мажи.

МАЖИТЕ ШТОМ ЈА ВИДАТ ВО ТЕРЕТАНАТА ДОБИВААТ НЕРВЕН СЛОМ: СИТЕ ГЛЕДААТ ВО ГРАДИТЕ ПОРАДИ 1 ДЕТАЛ, САМО ПОГЛЕДНЕТЕ

Една Тиктокер на шега покажа што понекогаш очекува кога оди во теретана. Имено, таа на таа социјална мрежа се претставува како Ginger Hugs и е позната по тоа што не носи градник додека вежба. Како што индиректно изјавила, постојано шегувајќи се, ова е секако клучната причина поради која припадниците на посилниот пол не и приоѓаат.

– Јас меѓу сериите – напиша таа во објавата покажувајќи се по сесиите.

@ginger_hugs Why won’t anyone talk to me at the gym?#foryou #fyp #single #ginger #nobra ♬ original sound – Bored

Таа изгледа прилично уморно и исцрпено додека седи на едната машина за обликување и зајакнување на ногата, додека на друга машина за глутеци таа е целосно испружена со рацете обесени од страните . Инаку, таа е облечена во атрактивна облека за тренинг, а како што се дознава, никој навистина не и обрнува внимание. Зошто никој не сака да разговара со мене? – напиша таа во објавата.

Tiktokers веднаш отиде во делот за коментари за да го дадат своето мислење.

– Правило во теретана: Не разговарајте со жените додека тие прво не ви пријдат –

– Главоболки од вашата искривена музика што ја слушате… затоа –

– Нема никој таму, веројатно затоа што …

@ginger_hugs

Hit or Miss?

♬ original sound – Bored

– Тие се плашат –

– Би разговарал со тебе – коментираат корисниците на мрежата.

Некои истакнаа дека луѓето одат во теретана да вежбаат и дека повеќето од нив се соочуваат со своите „демони“ за време на вежбањето, така што не ни помислуваат да им пријдат на девојките и да ги започнат. Други изјавија дека повеќето не се обидуваат затоа што девојките го сметаат за навредливо однесување. Имаше и такви кои рекоа дека повеќето жени доаѓаат во теретана за машко внимание, но ретко одговараат на покани за флерт и состанок. Секако, имаше момци кои рекоа дека мислат дека девојките се зафатени и дека тоа ги обесхрабрува да им се приближат, без да ја допираат темата за градите на Џинџер.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK