Хит фотографии што се уште се вртат на социјалните мрежи…
Како што пренесуваат хрватските портали, Ана Брнабиќ во 2010 година била фатена во недозволена пловидба со глисер, односно поблиску од 300 метри од крајбрежјето, што е забрането со закон, пишува Морски.хр.

Како што пренесува порталот, Брнабиќ има наследено куќа во Стара Башка, на Крк, каде редовно одела да летува уште од времето пред да стап на должност во владата и да стане премиерка на Република Србија.

Поранешната премиерка на Србија во кocтим за капење – јавноста ШОКИPAНА, во вакво издание ја немаат видено досега!

Нејзиниот дедо по татко, Антон Брнабиќ, е Хрват по националност роден во Стара Башка, каде и служел воен рок.
За време на Втората светска војна се борел со југословенските партизани, а по војната бил потполковник во војската.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK