Една од балканските најпопуларни пејачки, Лепа Брена со децении има плодна музичка кариера, а ретко кој знае дека и нејзиниот брат е пејач.

Имено, со музика се занимава и братот на Брена, Фарук Јахиќ, а јавноста имаше можност да го погледне во музичкото натпреварување „Никогаш не е доцна“.
Освен што пее, Фарук брилијантно свири и на хармоника.

Слушнете како звучат заедно: Братот на Лепа Брена е одличен пејач – крвта не е вода

-Мојот брат Фарук Јахиќ како учесник, напишала тогаш, а многумина коментирале дека многу личат.
Брена и нејзиниот брат еднаш заедно пееја на сцената на споменатото шоу, а потоа ги воодушевија сите.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK