Леа Вашингтон се сеќава на секој момент од ужасната несреќа на тобоганот поради која ја изгубила едната ногата. Леа била на првиот закажан состанок со нејзиното момче Џо Пуг кога се урнал тобоганот додека се возеле заедно во јуни 2015 година.

Таа сега собра речиси 30.000 следбеници на социјалната мрежа Инстаграм споделувајќи го нејзиниот напредок по шокантната несреќа.

ПОМИНАЛА НИЗ ВИСТИНСКИ ПЕКОЛ – Ја изгубила ногата по страшна несреќа (фото)

Леа и Џо уживале во својот излет кога се возеле и удриле во друга количка и останале заробени повеќе од четири часа. Таа тогаш имала само 17 години.

За несреќата била обвинета човечка грешка, а сопственикот на Alton Towers Merlin Attractions бил казнет со пет милиони фунти за прекршување на здравјето и безбедноста, пишува The Sun.

Опишувајќи го инцидентот, таа се сеќава:

„Се сеќавам на се. Тоа беше како да возите автомобил и да одете директно во ѕид. Чувствував дека колената ми се лоши, но мислев дека сум скршила само некоја коска“.

Минатиот месец двојката откри дека се верила, шест години откако ја преживеале несреќата со нејзиниот сакан.

Меѓу другите повредени во инцидентот е и Вики Балч (20 г.) од Ланкашир, која имала шест операции за да се обиде да ја спаси ногата пред да и биде потребна ампутација. Даниел Торп (27 г.) од Бакстон, Дербишир, бил исто така лекуван од колабирани повреди на белите дробови и потколеницата. Чанда Чаухан (49 г.) од Веднесбери била оперирана откако се здобила со внатрешни повреди.

Истрагата открила дека инженерот по грешка го започнал возењето додека на патеката пред нив бил неподвижен предмет.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK