Во охридското село Лескоец е снимена мечка која трча низ центарот на селото.

Мечка трчаше по улиците на охридското село Лескоец

-Драги лесковчани, сабајлево била видена мечка во месноста викана „кај Матичнана Лескоец“. Бидете внимателни, ако ја види некој нека пријави, Ви благодарам, напиша во својата објава на ФБ претседателот на месната заедница, Драгослав Петкоски.

Мечката е снимена околу 5 часот во раните утрински зори.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK