„Дали некој го познава овој човек од Србија? – стои во описот на објава на страница на Фејсбук наменета за луѓе кои бараат одамна изгубен роднина. Имено, шокантната објава на Менсур за кратко време привлече голем број корисници.

– Мајка ми на 16 август 1984 година роди две машки деца во Земун. И двајцата плачеа, мама ги виде тогаш и никогаш повеќе. По два дена истиот лекар ја известил мајката дека едното бебе починало, а по четири дена повторно ја известил дека починало и другото бебе – напишал Мансур на почетокот на својата објава, а потоа продолжил:

-Тато и мама не им дозволија да ги видат, ниту да ги закопаат, велејќи дека тоа го прави болницата, иако тоа упорно го бараа. Мајка ми ме роди во 1986 година, брат ми во 1987 година, а сестра ми во 1992 година. Сопругот на сестра ми е камионџија, често возел низ Босна во тоа време. Само еден од тие моменти, како што мислеше во тој момент, го виде мојот брат на граничниот премин каде што чекаше документи на царина. Збунет да го види таму, му приоѓа и го прашува што правиш овде, не ми кажа дека одиш. Дечкото, видно збунет, почнува да му објаснува дека не е тој што мисли дека е, дека живее во Босна, вози камион и има фирма со татко му. Зетот од акцентот сфаќа дека тоа не е мој брат, но објаснува дека е идентичен со неговиот зет, биолошкиот брат на сопругата.

ХАЛИЛОВИЌ ИЗГУБИЛ 2 СИНА ЗА 4 ДЕНА, НЕ МУ ДОЗВОЛИЛЕ НИТУ ДА ГИ ЗАКОПА, по 39 години следела МИСТЕРИОЗНА СРЕДБА! Објавата ги запали мрежите

По само неколку моменти, како што понатаму истакнува, некој му се јавил на момчето и му рекол дека документите му се готови и тогаш зетот го изгубил од вид.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK