Пејачката Данијела Мартиновиќ (51) не зборува премногу за љубовта со инспекторот Јосип Плавиќ (49), но не крие колку е заљубена и среќна.

Таа сега проговори за нивната романса.
-Јосип и јас сме повеќе од убава двојка. Но, кога станува збор за мојот приватен живот, не сум многу добра во разговорот, но навистина сум исклучително среќна. Јосип е моето пристаниште, кратко изјави пејачката.
Инаку, Данијела со години беше во врска со колегата Петр Грашо, кој кога раскина започна врска со Хана Хуљиќ со која ја доби ќерката Алба.

Данијела го запознала Јосип пред една година кога пејачката преку Интернет поднела пријава за кражба на идентитет.
-Случајот брзо беше решен, а потоа почна да се развива нашата приказна. Се започна со непланиран телефонски повик, кој очигледно мораше да се случи. Кога се запознавме, поминавме многу време разговарајќи и полека почнавме да забележуваме дека споделуваме исти вредности, погледи за животот и светот околу нас, дури и некои соништа, изјави неодамна Данијела за хрватска Глорија.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK