Триесет и петгодишниот Камлеш Патидар од Индија починал од коронавирус уште пред две години. Се заразил во 2021 година, по вориот бран од пандемијата, а лекарите иако се обиделе да го спасат, на крај го известиле семејството дека е мртов, пренесе The Hindustan Times.

Добивај вести на вибер>
Семејството рече дека го погребале откако го земале неговото тело, а сега сите се изненадиле откако по две години во саботата им тропнал на врата.

„Се врати дома и не ни кажа каде беше целото ова време“, рече неговиот роднина Мукеш Патидар. Властите во округот Дар во државата Мадја Прадеш, покренаа истрага за да ги решат сите нејасностии околу целиот овој случај.

The post Погребан маж кој бил починат од ковид, по две години оживеал и се вратил дома appeared first on .

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK