Вељко и Богдана Ражнатовиќ на 17 април го добија вториот син, на кој му го дадоа името Крстан, а среќниот татко истиот ден, во семејната вила на Дедиња организираше голема забава.

Бидејќи Крстан е роден на денот кога се родил и неговиот покоен дедо Жељко Ражнатовиќ Аркан, и самата Цеца се присети на својот сопруг, а во тоа име ја запеа и добро познатата црногорска песна „Ој свијетла мајска зоро“.

Оваа песна на прославата кај Ражнатовиќ ја испеа Слоба Радановиќ, кој дојде со сопругата Јелена, а во еден глас пееше со Цеца. Песната во нивното семејство и порано е пеела со големи емоции, па така и не нејзината венчавка со Аркан, додека тој се качил на маса.
Сега пејачката ја запеа „Ој свијетла мајска зоро“ качена на столче, а друштво ѝ правеше синот Вељко, кој се гледа дека го имаа понесено емоциите.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK