Кралицата на народната музика Лепа Лукиќ за српските медиумите открила дека оваа година за Велигден наместо да прославува, тагувала по починатата личност.

Имено на пејачката и починала најдобрата пријателка од школските денови и наместо да прославува Велигден, била на погреб.
-Ми почина најдобрата пријателка, уште од школските денови. Скршена сум, баш се потресов, вели пејачката.

Таа додава дека целиот живот и поминал низ главата, погребот беше во моето родно место.
-Баш ми е тешко, вели таа за српските медиуми.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK