Семејството Ражнатовиќ вчеравечер го прослави раѓањето на малиот Крстан, а припадниците на српската јавна сцена вчера се имаа собрано во вилата на Дедиње, каде на гордиот татко Вељко Ражнатовиќ му го честитаа раѓањето на синот и секако му ги кинеа маиците.

Тато Вељко и неговата мајка Светлана Цеца Ражнатовиќ организираа прослава за паметење.
На младиот боксер пријaтелите и роднините му го честитаа раѓањето на синот, а откако ги дочека сите, Вељко се качи на стол.
Скоро сите гости го испочитуваа обичајот и му кинеа маици на среќниот татко поради приновата.

Гостите ги забавуваа Јоца Стевановиќ, Александра Бурсаќ, Слободан Слоба Радановиќ, но и гордата баба Цеца.
Највесели беа Мирко Шијан и сестрата на Богдана, Бојана Шијан, кои се забавуваа во друштво на блиските пријатели.

ЦЕЦА ПЕЕ, НА ВЕЉКО МУ ЈА КИНАТ МАИЦАТА – од Анастасија ни трага ни глас во вилата, што се случуваше зад ѕидовите на Дедиње

На прославата кај Вељко и гордата баба Цеца Ражнатовиќ вчеравечер имаше голем број на познати личности, меѓу кои Жика Јакшиќ, водителката Билјана Спасиќ, фотографот Милош Надаџин, фризерот Стеван Радивојевиќ, дизајнерката Маријана Матеус, кумата на Цеца, Виолета Вики Миљковиќ со сопругот Ташке, Ѓорѓе Давид и многу други.
На оваа прослава не присуствуваше само сестрата Вељко, Анастасија, која во моментов живее во Шпанија, каде ги чека документите за престој.
Во продолжение погледнете како семејствата Ражнатовиќ и Родиќ го прославија раѓањето на малиот Крстан:

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK