Миша Варвариќ е украински војник кој минатата пролет ги загубил двете нозе и ја повредил раката кога налетал на мина за време на борбена мисија во регионот на Луганск, по што заминал во Орландо со неговата девојка Ира Ботвинска за да му вградат протетика.

Емотивен момент
Миша неодамна одлучил да ја запроси својата девојка, а на социјалните мрежи почна да кружи снимка од емотивниот момент.
Меѓу оние кои го споделија видеото е и украинската активистка Олена Халушка, која на својот Твитер профил објави трогателна порака.

The love will prevail, Ukraine will prevail! Our defender, a paratrooper proposed to his girlfriend. She helped him through the hardest times. Last June he lost both legs in action. They are the real inspiration
Video:_botvinska_, misha__17.11, Instagram, h/t ShoTam pic.twitter.com/TKjyERPRsX

— Olena Halushka (@OlenaHalushka) April 19, 2023

„Љубовта ќе победи“
„Љубовта ќе победи, Украина ќе победи! Нашиот бранител, падобранец, ја запроси својата девојка. Таа му помогна во најтешките моменти. Минатиот јуни тој ги загуби двете нозе во акција. Тие се вистинска инспирација“, напиша таа во објавата која има речиси половина милион прегледи.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK