Познатата инфлуенсерка Рошел Гарет (22 г.), попозната како Џели Џи (@xehli), која има речиси половина милион следбеници на социјалната мрежа Инстаграм, неодамна проговори и се отвори за тоа како отсекла „дел од јазикот“, наводно за да ги подобри своите вештини за бакнување.

Младата инфлуенсерка, ова го опиша како краткиот френулум, т.е. лупењето на јазикот, како и влијаело на нејзиниот живот досега.

ОПЕРАЦИЈАТА КОЈА МИ ГО ПРОМЕНИ ЖИВОТОТ – ПОЗНАТА ИНФЛУЕНСЕРКА НАПРАВИ ЕДНА ПРОМЕНА ПОРАДИ КОЈА ТВРДИ ДЕКА ПОВТОРНО СЕ РОДИЛА

Покрај тоа што краткиот френулум (ткивото што го поврзува јазикот со долниот дел на устата) може да предизвика проблеми со јадењето и џвакањето, на 22-годишната Бразилка и влијаело и на самодовербата бидејќи не можела да ужива во бакнувањето.

Откако и го отстраниле јазичниот френулум, младата девојка вели дека никогаш не се чувствувала подобро и конечно може да ужива во бакнувањето.

„Додека не отидов на операција, се чувствував како никогаш да не сум бакнала никого“, вели таа во видеото објавено на социјалните мрежи.

„Сега ми се чини дека јазикот ми е опуштен при бакнување, додека порано како да ми беше затегнат. Сега бакнувањето е многу подобро, чувството е уникатно. Кој и да ме бакнал претходно, мора да мисли дека не сум знаела што правам“, рекла таа и додала дека претходно била малтретирана поради начинот на кој зборувала и добивала сурови коментари на Интернет, што ја инспирирало и да направи операцијата на јазикот.

„Ме малтретираа кога бев помлада, а кога почнав да снимам видеа за Интернет се вратија сите коментари и задевања. Требаше да ја направам оваа операција кога бев мала, дури и педијатарот ми ја препорача, но мајка ми од болки не сакаше да ја направам, се плашев сама да ја направам, затоа ми требаа толку години“, открила таа во објава на нејзиниот профил на социјалната мрежа Инстаграм.

Целата болна процедура младата инфлуенсерка ја документирала на социјалните мрежи, каде конечно добила широка поддршка од нејзините следбеници.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK