Познатиот руски астролог и писател Павел Глоба често дава најразлични астролошки прогнози, па не изостана ниту онаа за месец мај. Тој тврди дека два знака од хороскопот ќе имаат особено тежок месец и буквално ќе го допрат дното. Еве за кој знаци станува збор:

БИК
Бидете внимателни и мудри! Во мај ќе се најдете на тапет на завидливите луѓе, а со нив секако ќе ве очекуваат жестоки конфликти. Злите јазици би можеле да ви го одземат угледот и да влијаат на вашиот живот до тој степен што постои можност дури и да ја изгубите работата или некој планиран проект и да го уништите односот со роднините или саканите.

ЈАРЕЦ
Веќе неколку недели е многу предизвикувачки период, па можно е да сте почнале да барате утеха во лошите навики. Во мај овие навики ќе го достигнат својот врв и ќе ви биде многу тешко да се вратите на вистинскиот пат. Не заборавајте да побарате помош ако имате проблеми со прифаќање на реалноста и надминување на проблемите и бегајте во самоуништување. Тогаш можеби ќе биде предоцна!

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK