Актерката Мерјам Узерли се прослави со улогата во серијата „Сулејман Величествениот“, а убавата Хурем зад својата насмевка крие страшни животни потонати бродови.

ХУРЕМ ЗАД НАСМЕВКАТА КРИЕ СТРАШНА ЖИВОТНА ПРИКАЗНА

На врвот на нејзината слава за време на снимањето на „Сулејман Величествениот“ , Мерјем го запознала бизнисменот Кан Атеш, кој е 17 години постар од неа. Забременила со него, убедена дека Кан ќе ја сподели нејзината радост. Сепак, тој се обидел да ја натера да абортира бидејќи не можел да го поднесе фактот дека тоа ќе му биде трето дете.

Со оглед на тоа што веќе била доволно кревка поради огромната слава со која сè уште не научила да се носи, таа го презела овој удар сама. По многу размислување, донела одлука да роди дете и така се родила малата Лара, која денес е центарот на нејзиниот свет.

Мерјем денес е силна и сталожена жена, благодарение на тешките ситуации низ кои поминала. Во одредени моменти нејзиниот живот бил вистински пекол.

Периодот пред да ја роди Лара и бил исклучително тежок психички, а Мерјем подоцна отворено проговори во медиумите за тоа дека се борела и со самоубиствени мисли.

– Една вечер во Анталија добив признание за мојата глума, а истата вечер имав обид за самоубиство. Прво се обидов да си ги пресечам вените, а потоа се обидов да се фрлам од балконот – признала актерката за турските медиуми. За среќа, таа се откажа од тие обиди.

Мерјем и по толку тежок период во животот не се откажа од љубовта. Таа собра храброст да се обиде повторно, иако нејзиниот следен избраник беше сличен на Кан. Тоа беше и 17 години постар претприемач, Алп Озкан. Нивната љубов не траеше долго, само два месеци.

Во јануари 2021 година, таа стана мајка по втор пат и роди девојче кое го нарече Лили Кои, но не откри кој е таткото на девојчето.

Нејзиниот љубовен живот отсекогаш бил предмет на озборувања. Се зборуваше и дека Мерјем за малку ќе го уништила бракот на колегата Халит Ергенч.

Но, и во Турција кружат гласини дека Мерјем наводно навистина сака жени, па бидејќи во еден период Мерјем често одела во Рим за време на викендите, турскиот печат пишува дека таа ужива во блиските средби со манекенки таму. Мерјем рече дека има драга и блиска пријателка која живее во Рим.

И уште една страшна сцена се случи кога Мерјем беше на почетокот на кариерата и самостоен живот.

Мерјем на 19 години прошетала гола низ Дубаи и тогаш и се случила првата тешка казна во животот. За недолично однесување, таа беше казнета со еден вид на камшикување.

– Мислев дека нема да ме удри силно, но беше пеколно. Човекот што ја извршуваше казната буквално ми се смееше во лице. Ме удри 10 пати – открила во едно интервју, нагласувајќи дека не знаела дека казната за тоа е камшикување.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK