Николас Реј беше еден од најголемите холивудски режисери во златниот период на филмската индустрија.

Тој беше во брак со актерката Глорија Греј четири години, а нивното раскинување е можеби најскандалозното во историјата на Холивуд.

Глорија имала четири брака за 15 години, а нејзините љубови беа проследени со бројни афери и скандали, а она што предизвикува најголемо внимание е кога режисерот Николас Реј ја затекнал во кревет со синот Ентони.

Актерката со двајцата имаше деца, а целиот свет го шокираше веста дека холивудската дива го завела својот посинок кога имал само 13 години. Парот не сакаше да предизвика скандал, па суптилно му соопштија на светот дека се разделуваат и не се разведоа веднаш потоа.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK