65-годишен дедо од Кина ја шокираше нацијата откако беше објавено дека ја киднапирал сопствената внука и побарал откуп од 70.000 долари од својата ќерка!

Бизарна приказна го обиколи светот | Дедо коцкар ја киднапирал внуката и барал откуп од сопствената ќерка

Бизарната приказна, збесна милиони Кинези. Таа започна кога маж, по име Јуан, отиде да ја земе својата млада внука од училиште. Само наместо да ја однесе дома кај родителите, 65-годишниот дедо и се јавил на мајката на девојчето, неговата сопствена ќерка, за да и’ каже дека треба да му плати половина милион јуани доколку сака повторно да го види своето девојче!

Во еден момент, еден дедо од Кина, не можејќи да ја контролира зависноста од коцкање, се заканил дека ќе ја убие својата четиригодишна внука доколку неговата ќерка во рок од три дена не плати откуп од половина милион долари! Шокирана од барањата на нејзиниот родител, неговата ќерка веднаш повикала полиција и г-дин Јуан бил уапсен.

Не е јасно кога точно се случил овој инцидент, но Шангајскиот државен весник неодамна објави дека потенцијалниот киднапер веќе бил во затвор поради неговите непромислени постапки. Се обидел за сè да ѝ префрли на ќерката, тврдејќи дека таа не го сака она што е добро за него и дека наместо подобар живот за него, таа само сака да умре. Toj ја обвини својата ќерка дека е неблагодарна.

Повеќето луѓе го осудија Јуан за неговите постапки, велејќи дека тој не заслужува ни да го нарекуваат татко и дедо и ја советуваа ќерка му да ги прекине сите врски со него до крајот на животот!

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK