Покрај кучето има и пони и магаре, а сега на социјалните мрежи откри дека посвоил ново милениче, прасе кое го нарекол Шнели.

“Семејството расте. Запознајте го Шнели”, напишал актерот со фотографија на која позира со кучето и свињата во скут. „Шнел на германски значи брз. Кога пристигна, трчаше низ куќата и целиот имот, беше невозможно да го фатиме, па решивме да го крстиме Шнели“, изјави Шварценегер во интервју за Фокс 11.

Има куче, пони и магаре, а сега Шварценегер си чува и прасе како домашен миленик

„Обичен ден во кој Терминаторот држи свиња и куче во скут“, „Совршен“, „Честитки“, се само дел од коментарите на неговите следбеници под објавата на Твитер, која ја прегледале речиси осум милиони корисници.

Инаку, Шварценегер често на социјалните мрежи споделува смешни моменти со своите миленици. Арнолд има неколку видеа на кои може да се види како ги храни и ги вози на електричен велосипед, а своите миленици ги носел дури и на деловни состаноци.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK