Станот во кој живее со семејството е толку голем што членовите на домаќинството мораат да си се јавуваат на мобилни за да се сретнат.

Ова го открива нејзината ќерка Јелена Билбија Миновиќ во интервју за српски Блиц. „Среќа што имаме голем стан, толку многу што мораме да се јавуваме на телефони и да си пишуваме пораки, за да може мама секогаш да се одмора. Сепак, таа ретко го прави тоа. Мајка ми има енергија како никој, таа има сила на змеј на сцената, а дома е нежна баба со внуците“, изјавила ќерката на пејачката.

Инаку, Неда неодамна гостуваше во емисијата Балканска улица каде зборуваше за својот љубовен живот. „Човекот е производ на традицијата и воспитувањето и сложеноста и супериорноста и инфериорноста, односот на мајката, пријателите, поранешните искуства, затоа на оваа возраст нема да ловам млади момчиња да им глумат мајка или баба, тоа навистина не ми одговара. како личност“, рече таа, меѓу другото.
Да потсетиме, Неда Украден беше во брак со режисерот Милан Билбија, кој беше 14 години постар од неа. Тој почина во 2013 година на 77-годишна возраст од мозочен удар, а оттогаш пејачката ретко зборува за својот љубовен живот. Со него ја има ќерката Јелена.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK