Директор на основно училиште почнал да бега откако мечка излегла од школски контејнер во Западна Вирџинија.

Она што ја направи средбата уште пошокантна е тоа што човекот ја отклучувал шипката на контејнерот, поставена токму поради мечката, која требала да го спречи ова животно да влезе внатре.
Оваа безбедносна мерка очигледно не успеала, а мечката влегла во контејнерот и скокнала кога директорот се обидел да го отвори.

WATCH: ‘Jack-in-the-box,’ a school principal in West Virginia gets a scare when he finds a bear in a dumpster he was trying to open pic.twitter.com/BOSpVFzddw

— Reuters Asia (@ReutersAsia) May 2, 2023

Безбедносните камери го фатија директорот како бега од животното, а мечката исто толку брзо истрча во друга насока.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK